LAJMI I FUNDIT:

Thiago Motta: Juventusi mund ta fitojë titullin në Serie A

Thiago Motta: Juventusi mund ta fitojë titullin në Serie A

Trajneri i Spezias, Thiago Motta, beson se Juventusi mund të fitojë titullin e Serie A këtë sezon.

Reklama

Bianconerët janë të pamposhtur në 13 ndeshje radhazi në Serie A dhe janë shtatë pikë larg liderëve Milan dhe Napoli. Ata presin Spezian e Mottas në “Allianz Stadium” të dielën.

“Ne do të shkojmë atje duke u përpjekur të luajmë një lojë të mirë, pastaj do të shohim rezultatin”.

“Juventus u përball me vështirësi në fillim të sezonit, por ata janë ndërtuar për të fituar titullin ose për të qëndruar lart. Ata janë një ekip i fortë. Ata ende mund të fitojnë titullin. Kanë vlera, por nuk e di kush është favoriti”.

“Do të jetë një lojë e vështirë, por ne nuk do të ndryshojmë identitetin tonë. Më pëlqeu shpirti i skuadrës kundër Romës , por rezultati nuk ishte aq i mirë”, ka thënë Motta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori