Thellohet kriza e Juves, pëson edhe humbjen e dytë grupore – mposhtet nga Benfica

(Foto: Twitter/SL Benfica)

Juventusi ka pësuar humbjen e dytë në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke pësuar nga Benfica (2-1) në Allianz Stadium.

Zonja e Vjetër e filloi furishëm takimin duke kaluar në epërsi që në minutën e katërt. Leandro Paredes harkoi në zonë dhe Arkadiusz Milik realizoi gol të bukur me kokë (4’).

Bianconerët patën raste të tjera të shumta në 45 minutat e parë, por edhe skuadra portugeze rrezikoi në disa raste madje duke e goditur edhe shtyllën me anë të Rafa Silva.

(Foto: Twitter/JuventusFC)

Skuadra mysafire arriti të nxjerrë penallti në fund të pjesës së parë, të cilën e konvertoi në gol Joao Mario (43’) për t’i barazuar shifrat.

Në gjysmën e dytë ndryshoi situata dhe vizitorët e përmbysën rezultatin me golin e David Neres, i cili shfrytëzoi një top të kthyer për të shënuar gol të bukur (55’).

Ekipi mysafir pari raste të njëpasnjëshme për ta ngritur akoma më shumë epërsinë, derisa Moise Kean e goditi shtyllën në një nga rastet e vendasve.

Juventusi nuk arriti të këndellej në minutat në vazhdim dhe Benfica u largua nga Torino me pikë të plota për ta ndarë kreun e Grupit H me Paris Saint-Germainin me nga gjashtë pikë, derisa Zonja e Vjetër nuk ka asnjë pikë pas dy ndeshjeve. /Telegrafi/

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman

Superkompjuteri parashikon favoritin e ri për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve