Sot (e premte) ishte një ditë shumë aktive në tregun e transferimeve.

Shumë lojtarë u zyrtarizuan sot dhe kryesisht nga klubet angleze.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet 

Transferimi që bëri bujë më së shumti ishte transferi i Nolitos nga Celta Vigo te Manchester City dhe i Hatem Ben Arfa nga Nice te Paris Saint-Germain.

Më poshtë keni tetë lojtarët që janë zyrtarizuar sot. /Telegrafi/

Nolito (Nga Celta te City)

Steve Mandanda (Nga Marseille te Crystal Palace)

Andros Townsend (Nga Newcastle United te Crystal Palace)

Dwight Gayle (Nga Crystal Palace te Newcastle United)

Christian Kabasele (Nga Genk te Watford)

Matt Ritchie (Nga Bournemouth te Newcastle United)

Steven Fletcher (Nga Sunderland te Sheffield Wednesday)

Hatem Ben Arfa (Nga Nice te PSG). /Telegrafi/