Atletico Madridi e ka mposhtur Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë në La Liga me rezultat 0-2.

Golat në këtë takim për skuadrën e Diego Simeones i shënuan Deigo Costa në minutën e 26-të nga një asistim që i bëri Koke dhe Joao Felix (64’).

Por, momenti më qesharak dhe aq i pakuptimtë ndodhin në minutën e 77-të, atëherë kur Alvaro Morata u përjashtua nga loja.

Sulmuesi spanjoll u inkuadrua në vend të Diego Costas në minutën e 69-të, mirëpo pas vetëm tetë minutash lojë u largua nga fusha.

Ish-anëtari i Chelseat kishte një fjalosje më lojtarin e Mallorcas, Campos, duke u ndëshkuar me karton të verdhë, por ai vazhdoi me fjalosje.

Gjyqtari i takimit u detyrua ta ndëshkojë Moratan me kartonin e dytë të verdhë, pas pak sekondash, gjersa e la ekipin e tij më dhjetë lojtarë në fushë. /Telegrafi/