Tifozët e Feyenoord ka qenë të parët që kanë mbërritur në Tiranë, ndërsa ata të Romës kanë nisur të mbërrijnë mëngjesin e sotëm (e martë).

Kujtojmë që ekipi i Giallorosëve dërgoi në Shqipëri autobusin zyrtar të saj, ndërsa ata të Feyenoord preferuan të merrnin një me qira.

Tifozeritë e skuadrave urrehen ndjeshëm me njëra-tjetrën, duke kujtuar këtu situatën e vitit 2015, kur holandezët shkatërruan Romën, ndërsa ata italianë ia kthyen me të njëjtën monedhë në Holandë.

Fillimisht ironizoi Roma me shqiptarët për shkak të finales së Ligës së Konferencës – por Edi Rama ua kthen Giallorossëve Fillimisht ironizoi Roma me shqiptarët për shkak të finales së Ligës së Konferencës – por Edi Rama ua kthen Giallorossëve

Frika për incedente dhe trazira është lartë në Shqipëri edhe pse masa të rrepta janë marrë për mbarëvajtjen e saj, ku është tentuar që dy tifozeritë të mos kenë asnjë pikë takimi. Nuk dihet se sa kjo do të arrihet.

Ditën e sotme, tifozët e Feyenoord kanë ndezur gjakrat pasi në rrjetet sociale janë shpërndarë pamje teksa ata sh*rrojnë autobusin e Romës. /Telegrafi/