Ten Hag i tërbuar me gjyqtarin: Gabime të mëdha, kjo nuk ka lidhje me futbollin

Trajneri i Manchester United, Erik Ten Hag, është zemëruar me arbitrin lituanez Donatas Rumsas, të cilin e ka akuzuar se ka drejtuar humbjen 4-3 të mysafirëve në një dramë të pabesueshme në Copenhagen, duke bërë gabime të mëdha në dëm të Djajve të Kuq.

Përkatësisht, Ten Hag beson se më së shumti fajtor në serinë e debaklit të Unitedit këtë sezon është gjyqtari dhe këtë qëndrim e ka sqaruar në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Copenhagen shënoi golin e parë nga pozicioni jashtë loje kur lojtari vendas bllokoi shikimin e portierit tonë në një pozicion të paligjshëm dhe ai pranoi golin”, ka thënë fillimisht Ten Hag.

Lexo po ashtu Dramë në Danimarkë: Shtatë gola, dy penallti dhe një karton i kuq - Copenhaga tronditë Man Unitedin

“Ne pranuam golin e dytë pas një goditjeje me dorë inekzistente. Më pas erdhi kartoni i kuq i Rashford, i cili u dha gjithashtu ashpër dhe pasi gjyqtari e mendoi për kaq gjatë”.

“Kjo lojë nuk duhet të vendoset kështu. Nuk ka të bëjë fare me futbollin”, përfundoi trajneri i Unitedit.

Kujtojmë se para përfundimit të pjesës së parë, Unitedi shkonte drejt fitores së sigurt me dy golat e Rasmus Hojlund për epërsinë 2-0, por më pas Marcus Rashford mori karton të kuq për t’i vështirësuar gjërat.

United mendoi se largimi ishte i pajustifikuar dhe Mohamed Elyunoussi dhe Diogo Goncalves barazuan në 2-2 në fund të kësaj pjese.

Gjiganti anglez kaloi sërish në epërsi me një lojtar më pak, nga penalltia në minutën e 69-të kur shënoi Bruno Fernandes për 2-3, por vendasit u kthyen për të fituar në shtatë minutat e fundit me golat e Lukas Lerager dhe Roony Bardghji. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën