LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag nuk ngurron dhe i jep emrat e tre lojtarëve kyç për rilindjen e Manchester United

Ten Hag nuk ngurron dhe i jep emrat e tre lojtarëve kyç për rilindjen e Manchester United

Manchester United ka fituar trofeun e parë sezonal, pasi në finalen e EFL Cup ka triumfuar ndaj Newcastle United.

Ishte një fitore e pastër nga Djajtë e Kuq, që triumfuan me rezultat 2-0 falë golave nga Casemiro dhe Marcus Rashford.

Me ardhjen e trajnerit Erik Ten Hag gjërat janë përmirësuar ndjeshëm te Djajtë e Kuq dhe holandezi është i lumtur për këtë gjë.

Kur u pyet se cilët janë tre futbollistët kyç për rilindjen e United, Ten Hag nuk ngurroi t’i tregonte emrat e tyre.

“David De Gea, Raphael Varane dhe Casemiro. Është e nevojshme të kesh lojtarë të tillë për të udhëhequr skuadrën. Ata më shërbejnë dhe ndihmojnë edhe mua si trajner”, tha Ten Hag.

Ish-trajneri i Ajax ka thënë se jo vetëm në aspektin teknik, por për mentalitetin që kanë tre futbollistët në fjalë.

Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte
Lexo po ashtu Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte

“Nuk flas vetëm në aspektin teknik, por sidomos për mentalitetin fitues që sjellin në dhomat e zhveshjes”.

“Këtu ekziston një uri e madhe për trofe, pasi United është mësuar të fitojë gjithmonë”, ka deklaruar pas ndeshjes finale trajneri holandez. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Përfaqësueset
A mund të jetë top i futbollit me teknologji të lartë dhe çmim prej 160 euro arsyeja e kaq shumë gola spektakolar në Euro 2024

A mund të jetë top i futbollit me teknologji të lartë dhe çmim prej 160 euro arsyeja e kaq shumë gola spektakolar në Euro 2024

Përfaqësueset
Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Polonia bëhet ekipi i parë që eliminohet në fazën e gupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori