LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag dëshiron me çdo kusht transferimin e Jeremie Frimpong

Ten Hag dëshiron me çdo kusht transferimin e Jeremie Frimpong

Manchester United dëshiron transferimin e një mbrojtësi të djathtë në afatin kalimtar të verës.

Trajneri i Djajve të Kuq, Erik Ten Hag nuk është plotësisht i kënaqur nga dyshja Diogo Dalot dhe Aaron Wan-Bissaka dhe njëri nga ta pritet të largohet në verë nga Old Traford.


Holandezi tanimë e ka të qartë se kë e do për atë pozitë dhe i ka bërë me dije dëshirën e tij drejtuesve të gjigantit anglez.

Jeremie Frimpong është dëshira kryesore e Ten Hag për krahun e djathtë të mbrojtjes dhe holandezi është i gatshëm të largohet nga Bayer Leverkusen.

22-vjeçari është duke shkëlqyer në Bay Arena pasi këtë edicion në 30 ndeshje në të gjitha garat ka realizuar pesë gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

Pesë arsye pse Manchester United mund të fitojë katër trofe: Nga Casemiro te Rashford e Ten Hag, ata që po i kthejnë Djajtë e Kuq në krye
Lexo po ashtu Pesë arsye pse Manchester United mund të fitojë katër trofe: Nga Casemiro te Rashford e Ten Hag, ata që po i kthejnë Djajtë e Kuq në krye

Për anësorin holandez ka kërkesa të mëdha, por United është favoriti kryesor për t’i fituar shërbimet e tij.

Leverkusen janë gati të heqin dorë nga ylli i tyre, por për ta bërë një gjë të tillë duan të fitojnë 40 milionë euro nga shitja e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori