LAJMI I FUNDIT:

Ten Hag i dërgon një paralajmërim të ashpër yllit të United i cili nuk ka treguar potencial të madh

Ten Hag i dërgon një paralajmërim të ashpër yllit të United i cili nuk ka treguar potencial të madh

Erik Ten Hag i ka dërguar një paralajmërim të ashpër njërit prej yjeve të tij tek Manchester United.

Sezoni 2023/2024 ka qenë një për tu harruar nga Manchester Unitedi për shkak të startit të tyre të tmerrshëm.


Të besuarit e Ten Hag momentalisht gjenden në pozitën e gjashtë në Ligën Premier, tetë pikë larg vendit të katërt që mbahet nga Aston Villa.

Ëndrra e United në Ligën e Kampionëve u shndërrua në një makth pasi ata përfunduan në pozitën e fundit në grupin e tyre ku bënte pjesë Bayern Munich, Copenhagen dhe Galatasaray.

Fulham me një gol në ‘frymën e fundit’ merr tri pikë në udhëtim ndaj Manchester United
Lexo po ashtu Fulham me një gol në ‘frymën e fundit’ merr tri pikë në udhëtim ndaj Manchester United
“]

“Djajtë e Kuq” u mposhtën sot nga Fulhami në shtëpi nga një gol në minutat e fundit që u shënua nga Alex Iwobi për të marrë fitoren dramatike me rezultat 2-1.

Një ndër temat kryesore këtë sezon ka qenë forma e Antony, i cili ka arritur të shënojë vetëm një gol dhe ka bërë vetëm një asistim në 25 paraqitje. Ten Hag para ndeshjes me Fulham kishte pranuar se braziliani nuk e ka shfaqur potencialin e tij të plotë.

“Ai duhet të dëshmojë veten dhe do ta bëjë, ai ka potencial të madh. Ai nuk e ka shfaqur atë së fundmi, por e di se çfarë talenti është ai dhe ka të bëjë me dëshmimin e talentit të tij”, ka thënë Ten Hag.

“Ju keni konkurrencë dhe tani ai duhet të tregojë veten në stërvitje, sepse edhe të tjerët gjithashtu do të kenë mundësinë e tyre”, përfundoi ai./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

La Liga
I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

I kryqëzuar nga të gjithë për eliminimin e Barcelonës - reagon Ronald Araujo

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori