LAJMI I FUNDIT:

Të rinjtë e Liverpoolit arrijnë fitore bindëse ndaj Southampton në FA Cup

Të rinjtë e Liverpoolit arrijnë fitore bindëse ndaj Southampton në FA Cup

Liverpooli me shumë lojtarë të ri një formacion ka arritur fitore ndaj Southampton me rezultat 3-0 në FA Cup.

Fillimi i ndeshjes i takoi Southamptonit që krijoi disa raste para portës së Liverpoolit me Sekou Mara dhe Kamaldeen Sulemana që tentuan nga dy herë.


Liverpooli rrezikoi tek në minutën e 42-të me Harvey Elliott, por që nuk arriti të shënojë.

Bobby Clark asistoi te Louie Koumas që shënoi për 1-0 në të mirë të Liverpoolit pak pa u mbyllur pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Liverpooli e siguroi fitoren në minutën e 73-të, kur Jayden Danns shënoi për 2-0.

I njëjti shënoi në minutën e 88-të për rezultatin 3-0, duke konfirmuar formën e mirë të talentëve të Liverpoolit.

Me këtë fitore Liverpooli kaloi në çerekfinale të FA Cup. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori