LAJMI I FUNDIT:

Të mërkurën rivotohet në disa vendvotime, sonte nis heshtja parazgjedhore

Të mërkurën rivotohet në disa vendvotime, sonte nis heshtja parazgjedhore

Sonte në mesnatë fillon heshtja parazgjedhore për shkak të vendimit për rivotim për zgjedhjet parlamentare në disa vendvotime në njësinë e pestë dhe njësinë e gjashtë zgjedhore.

Rivotim do të bëhet në vendvotimet në Dollnen, Krushevë, Strugë, Ohër dhe Zhelinë. Fushata për rivotim do të zgjasë deri në fund të ditës së sotme. Njëkohësisht do të vlejnë të njëjtat lista për personat e sëmurë dhe të pafuqishëm, nuk do të ketë mundësi regjistrimi të të rejave.

Sipas KSHZ-së, ekziston mundësia për ndryshime dhe propozime për përfaqësues të autorizuar të kandidatëve.


Gjykata Administrative i rrëzoi si të pabazuara të shtatë paditë e Frontit Evropian, të ngritura kundër vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në lidhje me zgjedhjet e 8 majit.

Nga koalicioni “VLEN” e kanë përshëndetur vendimin duke vlerësuar se është në përputhje me vullnetin e qytetarëve, ndërsa nga “Fronti Europian” e kanë akuzuar paraprakisht për inxhiniering zgjedhor./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Lajme
Kurti: As pas dhjetë muajsh Prokuroria nuk ka ngritur aktakuzë për Radoiçiqin, ndërsa Haxhiun e intervistuan brenda dhjetë orëve

Kurti: As pas dhjetë muajsh Prokuroria nuk ka ngritur aktakuzë për Radoiçiqin, ndërsa Haxhiun e intervistuan brenda dhjetë orëve

Lajme
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
Furnizimi me tekste shkollore, flet ministrja Nagavci

Furnizimi me tekste shkollore, flet ministrja Nagavci

Arsim
Kalo në kategori