LAJMI I FUNDIT:

Te grupmoshat e Shqipërisë testohen 33 futbollistë

Te grupmoshat e Shqipërisë testohen 33 futbollistë

Kombëtarja U-19 ka organizuar një seleksionim me 33 lojtarë të vitlindjes 2005-2006 me stafin teknik që kishte ftuar një pjesë të mirë të lojtarëve që mund të jenë pjesë e skuadrës në turnetë e ardhshëm.

Reklama

Trajneri i Kombëtares U-19, Armando Cungu dhe ai i Kombëtares U-18, Ardi Behari e organizuan seleksionimin këtë të martë në Qendrën e Ekipeve Kombëtare në Kamëz për të testuar lojtarët me të spikatur të kësaj grup-moshe.

Një pjesë e tyre janë tashmë pjesë e Kombëtares U-19, ndërsa u ftuan lojtarë që vijnë nga Kombëtaret U-17 e U-18 si edhe disa lojtarë që vinin nga jashtë posaçërisht për t’u provuar në radhët e kuqezinjve.

Pas seancës stërvitore dy trajnerët kanë ndarë në grupin në dy pjesë duke zhvilluar një ndeshje kontrolli midis Kombëtares U-19 dhe Kombëtares U-18. Të gjithë lojtarët janë aktivizuar, ndërsa stafi teknik ka marrë përgjigje pozitive nga i gjithë grupi, me të ftuarit që kanë treguar vlera dhe përkushtim të madh për të qenë pjesë e ekipeve kombëtare.

Ky grup lojtarësh do të testohen dhe do të mbahen në monitorim në vazhdimësi qoftë nëpërmjet seleksionimeve qoftë edhe në ndeshjet miqësore që do të organizohen në muajt në vazhdim. Synimi i stafit teknik është që të vëzhgojë nga afër zhvillimin dhe ecurinë e lojtarëve me klubet në mënyrë që të përftohen sa më shumë elementë cilësorë për ekipet kombëtare të moshave.

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori