Të gjithë flasin për kapitenin legjendar

Francesco Totti tregoi edhe njëherë se është një legjendë e Romës dhe gjithë Italisë.

Ikona e Romës u fut në fushë në minutën e 86-të kur ekipi i tij po humbte 1-2 nga Torino.

Totti arriti që pas 22 sekondave të shënoi golin e barazimit në 2-2 dhe pas tre minutave të shënoi edhe njëherë nga pika e bardhë për 3-2, transmeton Telegrafi.

Kështu numrin 10 të Romës e kanë uruar shumë bashkëlojtar dhe ikona nëpër rrjetet sociale për dy golat e shënuar.

Këto janë disa nga reagimet për legjendarin e Romës Francesco Tottin:

“Totti, është e pamundur të jesh normal”, Franco Baresi.

“Ka vetëm një kapiten”, Marcos Cafu.

“Ti je i çmendur, numër një, impresionues”, shkroi Mirko Vucinic duke futur një foto me Tottin në profilin e tij.

“O zot i madh, çfarë lojtari i madh!!! Tottiiiii!!!”, John Arne Rise.

“Un jam shumë krenar për Tottin”, James Pallota.

“Totti është një lojtar i madh, cilësorë. Këto janë gjëra të veçanta të futbollit. Jam i lumtur për Tottin por i dëshpëruar me humbjen”, Gianpiero Ventura.

“Totti është për ta bërë ndryshimin. Është një kampion. Pesë, 10, 45 ose 90 minuta nuk ka rëndësi sa luan ai gjithmonë jep maksimumin”, Alessandro Florenzi.

“Vetëm legjendat e bëjnë këtë”, Antonio Rudiger. /Telegrafi/

Zyrtare: Ligës Premier i dërgohet letër për heqjen e VAR-it

A do të luajë Girona në Ligën e Kampionëve? Ky është afati që UEFA i ka vendosur spanjollëve për ndërprerjen e lidhjeve me Man Cityn

Pep Guardiola emëron një lojtar që e ndaloi Arsenalin të bëhej kampion i Ligës Premier