LAJMI I FUNDIT:

Të gjitha skuadrat e eliminuara deri më tani në turneun e CS:GO – IEM Cologne

Të gjitha skuadrat e eliminuara deri më tani në turneun e CS:GO – IEM Cologne
(Foto: HLTV)

Gara për çmimin prej 1 milion dollarësh, sa shkon e bëhet më e nxehtë në turneun IEM Cologne.

Ndeshje të shumta po vazhdojnë të zhvillohen në kuadër të fazës së grupeve në Këln të Gjermanisë.

Tashmë pesë skuadra veçse janë eliminuar nga gara, për ta humbur mundësinë e çmimit të vendit të parë prej 400.000 dollarësh.


Pasi kanë pësuar nga dy humbje, nga gara janë eliminuar, OG, NIP, The Mongolz, 9INE dhe Monte.

Ndërkaq ndeshje të tjera do të vazhdojnë të zhvillohen për t’u mësuar skuadrat që kalojnë në Play-Off.

Deri më tani në ‘Upper Final’ të dy grupeve kanë kaluar Heroic, ENCE në grupin A, dhe Vitality, G2 në grupin B. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori