Ka përfunduar nata finale e festivalit “Kënga Magjike 2017”, nën drejtimin e Ardit Gjebreas, dhe dy bukurosheve: Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla.

Plot 20 artistë u ngjitën në skenën e madhe të Pallatit të Kongreseve, ndërsa u shpërblyen me çmime.

Fituese e festivalit u shpall artistja Anxhela Peristeri, si më e votuara prej artistëve.

Këta janë fituesit në “Kënga Magjike 2017”:

Çmimi “Best Dance” – Alar Band
Çmimi “Zëri më i bukur mashkull” – Mentor Haziri
Çmimi “Zëri më i bukru femër” – Anxhela Peristeri
Çmimi “Artisti më i pëlqyer” – Valon Shehu
Çmimi i Televizionit KLAN – Xhesika Polo
Çmimi “Kënga Stil” – Lind Islami
Çmimi Metropol – Aurel Thellimi
Çmimi “Best Artist on Web” – Stresi, Axhelo Koçi dhe Flor Bana
Çmimi “Best Duet” – Endri dhe Stefi Prifti
Çmimi “Artisti i ri më i mirë” – John Shahu
Çmimi “RTV 21 Kosovë & Maqedoni” – Egzona Ademi
Çmimi “Grupi më i mirë” – NRG Band
Çmimi “Kënga Hit” – Fifi
Çmimi Diskografik – Stine
Çmimi “Çesk Zadeja” – Blerina Braka
Çmimi “Interpretimi më i mirë” – Kastro Zizo dhe Rea Nuhu
Çmimi “Balada më e mirë” – Samanta Karavella
Çmimi “Best Etno Trend” – Rovena Dilo
Çmimi “Jon Music” – Klinti Çollaku
Çmimi i Kritikës – Elhaida Dani

/Telegrafi/