LAJMI I FUNDIT:

Taylor Swift bëhet artistja e parë femër që arrin 100 milionë dëgjues në muaj në platformën Spotify

Taylor Swift bëhet artistja e parë femër që arrin 100 milionë dëgjues në muaj në platformën Spotify
Foto: Getty Images

Viti i Taylor Swift po vazhdon fuqishëm.

Superylli theu një tjetër rekord në Spotify të martën (29 gusht), duke u bërë artistja e parë femër në historinë e platformës së transmetimit që arrin 100 milionë dëgjues në muaj.


Spotify e bëri të ditur lajmin në rrjetet sociale, duke e quajtur me vend arritjen e yllit të famshëm.

Ndërkohë, në listat e Billboard, Swift kalon javën e 78-të me rekord në vendin e parë në tabelën Billboard Artist 100, falë 10 albumeve në Billboard 200 dhe katër këngëve në Billboard Hot 100.

Taylor Swift feston fundin e turneut të "Eras" në Amerikë me një gotë të madhe verë
Lexo po ashtu Taylor Swift feston fundin e turneut të "Eras" në Amerikë me një gotë të madhe verë

Në Hot 100, Swift rendit katër këngë: “Cruel Summer” (në numrin 4 pasi arriti në numrin 3), “Karma” me Ice Spice (14-15), “Anti-Hero” (20-18) dhe ” I Can See You (Versioni i Taylor) (Nga Vault)” (71-74).

View this post on Instagram

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Superylli luajti katër shfaqje javën e kaluar në Foro Sol në Mexico City, Meksikë, për të nisur datat e saj ndërkombëtare të “Eras Tour”.

“Pas vitesh dëshirë për të performuar në Mexico City, sapo kisha katër nga shfaqjet më të paharrueshme për fansat më të mirë”, shkroi ajo në një postim me një sërë fotografish.

View this post on Instagram

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

“Ndihem mirënjohëse për kujtimet që po krijojmë së bashku në këtë turne”, kishte thënë mes tjerash Swift. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
I dashuri i dërgon një letër Santianës në BBVK, shprehet i zhgënjyer me të: Nuk e kam pritur nga ti

I dashuri i dërgon një letër Santianës në BBVK, shprehet i zhgënjyer me të: Nuk e kam pritur nga ti

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
I dashuri i Santianës përmes letrës hodhi disa akuza kundrejt tij, Buci: Nuk prisja që të fliste mirë

I dashuri i Santianës përmes letrës hodhi disa akuza kundrejt tij, Buci: Nuk prisja që të fliste mirë

Magazina
Kalo në kategori