Super Sanchez rikthen Arsenalin te fitoret (Video)

Pas dy barazimeve, Arsenali ka shënuar fitore në kuadër të xhiros 34-të të Ligës Premier.

Topçinjtë triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin The Emirates kundër West Bromwich Albion me rezultat 2:1 në saje të dygolëshit të Alexis Sanchez.

Gunners te dyja golat i realizuan në pjesën e parë të ballafaqimit me WBA-në.

Sulmuesi kilian fillimisht realizoi gol në minutën e gjashtë të takimit pas një pasim të saktë të marra nga Aaron Ramsey.

Po i njëjti sulmues ngriti epërsinë e Arsenalit në dy gola shtatë minuta para përfundimit të 45 minutshit të parë, kur me një goditje precize nga gjuajtja e lirë, realizoi një gol mjaft të bukur raporton Telegrafi.

arsenal

Megjithëse në pjesën e dytë skuadra e Arsene Wenger e kërkoi edhe golin e tretë, këtë nuk ia arritën në saje të mbrojtjes dhe portierit të skuadrës mysafire.

Të vetmin rast në këtë pjesë e pati mesfushori Mesut Ozil, i cili nuk u tregua i saktë para portierit Ben Foster dhe kështu, takimi përfundoi me rezultat 2:0 për Arsenalin.

Pas kësaj fitore, Arsenali rikthehet në pozitën tretë të renditjes tabelore të ligës elitare angleze me 63 pikë. /Telegrafi/

Dyshime se ndeshja mes Man United dhe Arsenalit ishte e kurdisur - tifozët vërshojnë me komente në rrjetet sociale

Fatkeqësia e Camavingas në festën e Real Madridit për titull - Rudiger nuk ndalet së qeshuri

Bayerni zyrtarizon largimin e dy futbollistëve pas katër viteve qëndrim në Allianz Arena

Reagimi i ashpër e Antonys ndaj Ten Hagut kur ia ndërroi pozicionin - trajneri holandez ka humbur kontrollin mbi lojtarët

Data, vendi dhe ora: Gjithçka gati për duelin e parë më të madh të këtij shekulli, Tyson Fury - Oleksandr Usyk

Jo vetëm Juventus dhe Napoli, një tjetër top klub futet në garë për Edon Zhegrovën