Një super kompjuter ka parashikuar që Manchester City do të mundë Liverpoolin në titullin e Ligës Premier këtë sezon.

Të hënën The Reds pësuan një humbje tronditëse 1-0 ndaj Southamptonit dhe ata tani kanë humbur më shumë pikë sesa tërësia e sezonit të kaluar.

Ndërkohë, City, fitoi 3-1 ndaj Chelseat një ditë më parë dhe ka dy ndeshje në dorë.

Image Credit: PA

Faqet e internetit të futbollit tani kanë analizuar të gjithë skenarët dhe kjo tregon për Pep Guardiolën që drejton edhe një herë skuadrën e tij drejt triumfit.

Bashkuar me Cityn dhe Liverpoolin në katërshen e parë janë Tottenham Hotspur dhe Manchester United, me këtë të fundit aktualisht me pikë të barabarta me kampionin në fuqi.

Reklama

Leicester City pritet të përfundojë i pesti edhe një herë, ndërsa Aston Villa pritet të jenë në vendin e gjashtë.

Reklama

Atëherë, ku mbeten Chelsea dhe Arsenali? Epo, Blutë vijnë në vendin e nëntë ndërsa Arsenali mund të pësojë renditjen e tyre më të ulët që nga viti 1995, duke përfunduar në pozitën e 11-të.

Shikoni të gjithë tabelën më poshtë:

1) Manchester City (83 pikë)

2) Liverpool (80 pikë)

Image Credit: PA

3) Tottenham Hotspur (80 pikë)

4) Manchester United (75 pikë)

5) Leicester City (74 pikë)

6) Aston Villa (71 pikë)

7) Everton (65 pikë)

Image Credit: PA

8) Southampton (64 pikë)

9) Chelsea (59 pikë)

Reklama

10). West Ham United (56 pikë)

11) Arsenal (53 pikë)

12) Wolverhampton Wanderers (49 pikë)

Image Credit: PA

13) Leeds United (42 pikë)

14) Crystal Palace (41 pikë)

15) Newcastle United (34 pikë)

16) Brighton & Hove Albion (31 pikë)

17) Burnley (27 pikë)

Reklama

Image Credit: PA

18) Fulham (24 pikë)

19) West Bromwich Albion (10 pikë)

20) Sheffield United (5 pikë)

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, pranoi se performanca e skuadrës së tij ishte e dobët kundër Southamptonit dhe dëshiron një përgjigje të shpejtë.

“Unë e di që ata janë njerëz të shkëlqyeshëm, super djem, futbollistë fantastikë, por sonte ata nuk ishin të mirë”, ka thënë trajneri gjerman për Football365.

Reklama

Image Credit: PA

“Nëse mendoj se ata duhet të kishin bërë më mirë atëherë unë zemërohem, jo ​​për shumë kohë, por unë zemërohem. Ata e dinë këtë. Ishte gjithmonë kështu”.

“Vetëm se ata fituan diçka në të kaluarën, nuk do të thotë që ju jeni gjithmonë kështu”, ka thënë gjermani ndër të tjerash. /Telegrafi/