LAJMI I FUNDIT:

SunyPaus zgjidhet MVP i turneut të CS:GO – IEM Dallas

SunyPaus zgjidhet MVP i turneut të CS:GO – IEM Dallas
(Foto: HLTV)

Alvaro “⁠SunPayus⁠” Garcia është emëruar MVP i IEM Dallas, pasi ekipi i tij mundi MOUZ në finalen e madhe.

Reklama

Spanjolli është bërë lojtari i parë nga vendi i tij që fiton një çmim të MVP.

Ai ishte fantastik gjatë gjithë turneut, po ashtu edhe në finalen e madhe ku realizoi 45 eliminime.

Rivali i tij më i madh për çmimin MVP ishte kundërshtari i tij në finalen e madhe David “⁠frozen⁠” Cerbansky.

(Foto: HLTV)

Turneu IEM Dallas përfundoi ime fitore të ekipit ENCE, të cilët morën me vete çmimin prej 100.000 dollarësh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori