Sulmuesi shqiptar Erdon Daci ‘bombardon’ dy herë portën e Galatasarayt

Konyaspor është duke udhëhequr në përballje ndaj Galatasaray me rezultat 2-1, fal dy golave të sulmuesit shqiptar Erdon Daci.

Sulmuesi shqiptar nga Shkupi, ka shpërthyer në ndeshjen ndaj ish-kampionëve të Turqisë, duke shënuar dy herë.

Fillimisht ai shënoi në minutën e 41-të me një goditje të fortë brenda zonës, duke e kaluar skuadrën e tij në epërsi.

Pjesa e parë u mbyll 1-1 pasi mysafirët arritën të barazonin.

Por me të filluar pjesa e dytë, Daci e gjeti edhe golin e dytë personal, duke e kthyer skuadrën e tij në epërsi.

Këto janë dy golat e tij të parë këtë kampionat, ndërsa ndeshjen nga fillimi e ka nisur edhe sulmuesi tjetër shqiptar, Sokol Cikalleshi./Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

Pyetja për Luis Enriquen që e çmendi Al-Khelaifin

Florentino Perez e ka telefonuar Mbappen pas eliminimit të PSG-së

Gazetari i bën Mbappes një pyetje provokuese rreth Real Madridit, reagimi i tij i thotë të gjitha

Trajneri i Dortmundit kishte një punë në Ligën Premier që askush nuk e mban mend

"Ai ishte i vetmi lojtar që ia kisha frikën" - John Terry emëron legjendën e futbollit si kundërshtarin e tij më të vështirë