LAJMI I FUNDIT:

Sulmohet seksualisht një femër në Lipjan

Sulmohet seksualisht një femër në Lipjan
Stop violence Against Children, The concept of stopping violence against children. Human rights Day concept. Anti-trafficking concept.

Një rast i sulmit seksual që ka ndodhur në Lipjan është raportuar të martën nga Policia e Kosovës.

Reklama

Sipas njoftimit, një femër ka informuar se është sulmuar seksualisht më 6 shkurt të këtij viti nga një i dyshuar.

“Lipjan 06.02.2023 – 11:30. Ankuesja femër kosovare raporton se ishte sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar”, thuhet në raportin policor.

Në konsultim me prokurorin, rasti iniciohet ‘Sulm seksual’ dhe shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/