Rusia sot (e enjte) ka filluar sulmet ushtarake në Ukrainë, duke u futur nga jugu, lindja dhe veriu.

Bomba e raketa të ndryshme janë parë duke fluturuar nëpër qiell, ndërsa një gjë e tillë nisi nga urdhëri i presidentit rus, Vladimir Putin.

Ndërsa u raportuan dhjetëra të vdekur, reagimet shqetësuese në internet po vazhdojnë akoma.

Emina Çunmulaj (Foto: Instagram)

Të famshmit shqiptarë së fundmi kanë ndarë postime të ndryshme rreth ngjarjes Rusi-Ukrainë, teksa për këtë të fundit shprehën keqardhje të mëdha.

Sulmi rus në Ukrainë, Diellza Kolgeci: Kur isha fëmijë nuk e kuptoja nënën përse brengosej për luftërat larg Kosovës tani nuk më zë as gjumi Sulmi rus në Ukrainë, Diellza Kolgeci: Kur isha fëmijë nuk e kuptoja nënën përse brengosej për luftërat larg Kosovës tani nuk më zë as gjumi

Emina Çunmulaj, Anxhelina Hadërgjonaj, Oriola Marashi, Vjosa Berisha, Klea Huta, Enca Haxhia, Ana Kabashi – janë vetëm disa prej figurave publike që reaguan për sulmet ruse në Ukrainë.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre:

Anxhelina (Foto: Instagram)

Oriola Marashi (Foto: Instagram)

Vjosa Berisha (Foto: Instagram)

Klea Huta (Foto: Instagram)

Enca Haxhia (Foto: Instagram)

Ana Kabashi (Foto: Instagram)

/Telegrafi/