LAJMI I FUNDIT:

Suker: Shpresoj ta shoh Raulin si trajner te Realit

Suker: Shpresoj ta shoh Raulin si trajner te Realit
(Foto: Real Madrid/Spieler-trikot)

Legjenda Raul Gonzalez konsiderohet si pasardhës i Zinedine Zidane në postin e trajnerit të Real Madridit, nëse francezi vendos të largohet.

Ikona e futbollit kroat, Davor Suker, beson se ish-sulmuesi spanjoll e ka gjithë potencialin e nevojshëm për t’u bërë një trajner i suksesshëm.


“Mendoj se (Raul) mund të jetë një trajner i shkëlqyeshëm për Real Madridin, por futbolli është si një cikël hënor dhe nuk është lehtë që gjithmonë të jesh në formën më të mirë”.

(Foto: Real Madrid)

“E kam përjetuar këtë gjatë kohës sime. Katër vite (dominoi) Real Madridi dhe pastaj ishte Barcelona”.

Suker: Mbappe e ka dëshirën dhe është i prirë që të luajë te Reali
Lexo po ashtu Suker: Mbappe e ka dëshirën dhe është i prirë që të luajë te Reali

“Tash është (Diego) Simeone që po bën një punë të shkëlqyer (te Atletico Madridi), por besoj se Zidane do ta ketë fuqinë për të fituar diçka këtë vit”.

“Pastaj, me siguri, Raul e di se kush është Real Madridi, e di çfarë skuadre nevojitet dhe shpresoj që ta shoh atë duke e drejtuar skuadrën një ditë”, ka thënë Suker për beIN Sports France. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori