LAJMI I FUNDIT:

Suarez nuk qëndron te Arsenali, kthehet në La Liga

Suarez nuk qëndron te Arsenali,  kthehet në La Liga
Denis Suarez. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Denis Suarez nuk do të vazhdoj të jetë pjesë e Arsenalit.

Mesfushori spanjoll iu bashkua klubit anglez në janar nga Barcelona në huazim me të drejtë blerje.


Suarez nuk ka arritur ta bind trajnerit Unai Emery për ta blerë Arsenali kartonin e tij.

Reprezentuesi spanjoll ka arritur t’i zhvilloj vetëm 95 minuta në gjashtë ndeshje me fanellën e Arsenalit në Ligën Premier dhe Ligën e Evropës.

Denis Suárez. (Photo by Gareth Copley/Getty Images)

25-vjeçari do të rikthehet te Barcelona, por nuk do të qëndrojë gjatë në Camp Nou.

Valencia ka shprehur interesim për huazimin e tij një vjeçar me të drejtë blerje për 10 milionë euro, ofertë që duket se e ka kënaqur Barcelonën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori