LAJMI I FUNDIT:

Stevie Wonder viziton Aretha Franklinin: Besoj në shërimin e mikeshës sime

Stevie Wonder viziton Aretha Franklinin: Besoj në shërimin e mikeshës sime

Stevie Wonder vizitoi mbretëreshën e muzikës soul, Areta Franklinin.

Kjo e fundit tash e sa ditë është e sëmurë dhe nuk ka mundur të zgjohet nga krevati i shtëpisë në Detroit.

Këngëtari nuk ka dashur të flas shumë për gjendjen shëndetësore të legjendës së muzikës botërore.

https://www.instagram.com/p/uhIrqYkFNV/?hl=en&taken-by=arethasings

“Nuk dua të flas shumë, por besoj në shërimin e mikeshës sime të dashur”, tha shkurt këngëtari për mediat amerikane.

Këngëtarja, e cila u diagnostifikua me ka kancer në vitin 2010, anuloi të gjitha paraqitjet e planifikuara pasi mjekët e urdhëruan atë të pushonte.

Koncertin e fundit e mbajti në nëntor të vitit të kaluar, në një ngjarje të organizuar nga Fondacioni për Luftën Kundër AIDS-it të ngritur nga Elton John.

https://www.instagram.com/p/xnTLs5EFLI/?hl=en&taken-by=arethasings

Këngëtarja u vizitua gjithashtu nga ish burri, aktori Glenn Turner dhe prifti e aktivisti Jesse Jackson.

Areta Franklin është një nga këngëtarët më të respektuar në historinë amerikane. Ajo ka marrë 18 Grammy në karrierën e saj.

Disa prej hiteve të saja janë “(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”, “Chain of Fools”, “Freeway of Love” dhe “Respect”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Magazina
Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Magazina
Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Magazina
Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Magazina
Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të

Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të "Primark"

Magazina
Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Magazina
Kalo në kategori