Raheem Sterling ka arritur marrëveshje për kushtet personale me Chelsean.

Anglezi ka kohë që kërkonte një derë largimi nga Man City dhe duket se e ka gjetur.

Shumë mediume e bëjë të kryer kalimin e tij te Chelsea, ku tashmë ai ka arritur marrëveshje personale me drejtuesit e këtij klubi.

Në anën tjetër marrëveshja mes klubeve mund të vijë shumë shpejtë, ku flitet për shumën e 50 milionë eurove.

Mësohet se ka qenë Thomas Tuchel ai që e ka bindur Sterlingun javë më parë me bisedën që kishte me të. /Telegrafi/