LAJMI I FUNDIT:

Statistikat e Harry Kane tregojnë problemin kryesor të Kombëtares së Italisë

Statistikat e Harry Kane tregojnë problemin kryesor të Kombëtares së Italisë

Ylli i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar 37 gola për Bayern Munich këtë sezon, më shumë se të gjithë qendërsulmuesit e thirrur së fundmi nga Luciano Spalletti.

Sky Sport Italia ka krahasuar statistikat e Kane këtë sezon me ato të sulmuesve italianë të thirrur së fundmi nga Spalletti, duke theksuar se anglezi e ka gjetur rrjetën më shumë herë se të gjithë sulmuesit e Italisë së bashku.


Në sezonin e tij të parë në Bayern Munich, Kane ka shënuar 37 gola në të gjitha garat, ndërsa Lorenzo Lucca (7), Gianluca Scamacca (6), Ciro Immobile (6), Mateo Retegui (6) dhe Giacomo Raspadori (4) kanë shënuar 29 gola së bashku.

Scamacca dhe Immobile nuk u thirrën nga Spalletti për ndeshjet kundër Venezuelës dhe Ekuadorit në mars.

Kane gjithashtu ka shënuar më shumë gola se të gjithë anësorët e Italisë së bashku: Federico Chiesa (7), Vincenzo Grifo (11), Riccardo Orsolini (9), Mattia Zaccagni (4) dhe Nicolo Zaniolo (2).

Golashënuesi më pjellor i Italisë në Serie A është Andrea Pinamonti i Sassuolos, i cili ka shënuar nëntë herë por nuk është thirrur kurrë nga Spalletti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Çmenduria e Man United për lojtarin që ka shkëlqyer vetëm këtë sezon - ofron 65 milionë euro

Çmenduria e Man United për lojtarin që ka shkëlqyer vetëm këtë sezon - ofron 65 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori