LAJMI I FUNDIT:

Spinazzola paralajmëron rikthimin e shpejtë në fushë

Spinazzola paralajmëron rikthimin e shpejtë në fushë

Leonardo Spinazzola ka qenë padyshim mbrojtësi më i mirë i Kampionatit Evropian.

Por reprezentuesi italian pësoi një lëndim të tmerrshëm, që do ta mbajë jashtë fushave deri në fund të këtij viti.


Mungesa e tij po vërehet te Italia, por edhe tek skuadra e tij Roma që po vuan në krahun e majtë të mbrojtjes.

Megjithatë anësori italian ka gëzuar të gjithë me deklaratën e fundit, ku ka bërë të ditur se ka filluar të ecë pa paterica dhe së shpejti do të jetë në fushë.

Fillimisht reprezentuesi italian foli për lëndimin e tij, se si u ndje në ato momente.

“Pas 20 minutash bëra një telefonatë me video me familjen nga dhomat e zhveshjes dhe menjëherë mu rikthye buzëqeshja, ndonëse ata e kishin fytyrën të mbushur me lot”.

“Është pjesë e lojës, unë shoh përpara dhe gëzoj ato që kam. Kjo periudhë pushimi më ka mbushur me forcë dhe me ka rritur shumë. Tani ndihem si një luan”, tha Spinazzola.

Tutje mbrojtësi i majtë i Romës, deklaroi se tani është mirë dhe muaji tetor është më i rëndësishmi.

“Tani jam mirë. Ky do të jetë muaji më i rëndësishëm. Patericat kam katër javë që i kam hequr dhe tani po rifilloj që të eci mirë”, ka përfunduar mbrojtësi i Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori