Spektakël në Suharekë mes Ballkanit dhe Dritës, por që përfundon pa fitues

Ballkani dhe Drita janë përballur në një ndeshje të zjarrtë në Suharekë, por që nuk ka sjell fitues pasi rezultati përfundimtar ishte baras 1-1.

Ka qenë një ndeshje me dinamikë të madhe që nga fillimi i saj, me dy skuadrat që kërkonin golin.

Por ishin vendasit që e gjetën të parët epërsinë, kur në minutën e 17-të, ishte kapiteni Edvin Kuc që realizoi me kokë për 1-0.

Vetëm dy minuta më vonë vendasit patën mundësi të artë për ta ngritur epërsinë, por goditja e Albion Rrahmanit shkoi mbi portë.

Ishte minuta e 36-të e ndeshjes kur mysafirët gjetën golin e barazimit, kur Almir Ajzeraj harkoi nga këndi, derisa Leonat Vitija dërgoi topin në rrjetë nga afërsia për 1-1.

Me rezultatin baras 1-1 u mbyllën 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe pjesa e dytë nisi me intensitet të lartë, me dy skuadrat që krijonin raste të shumta.

Blend Baftiu pat rast të mirë shënimi, por në minutën e 55-të goditja e tij u ndal nga traversa duke mbetur rezultati i pandryshuar.

Rrahmani nga ana tjetër rrezikoi për vendasit, por goditja e tij u prit nga Faton Maloku.

Drita pati dy raste të mira me Muharrem Jasharin, por goditja e parë u prit nga Luljanovic, derisa e dyta shkoi jashtë portës.

Në minutën e 91-të, Lorenc Trashi bëri një goditje të fuqishme nga distanca, por Faton Maloku bëri pritje të mrekullueshme.

Në rastin në vijim, vendasit goditën bukur me kokë, por nga vija fatale topin e largoi Ilir Blakcorri për t’i siguruar skuadrës së tij një pikë të madhe.

Ballkani vazhdon të mbetet lider në Albi Mall Superligë me 50 pikë, derisa Drita është e dyta me 48.

Ndeshjen e ardhshme Ballkani e luan në udhëtim te Llapi, derisa Drita luan derbin lokal si mysafir i Gjilanit. /Telegrafi/