LAJMI I FUNDIT:

Spektakël në Podujevë, Llapi me ‘manita’ e njofton Ballkanin me humbje

Spektakël në Podujevë, Llapi me ‘manita’ e njofton Ballkanin me humbje

Llapi i ka shkaktuar humbjen e parë Ballkanit këtë edicion në Albi Mall Superligë, pasi e ka mposhtur me rezultat 5-3.

Vetëm pas gjashtë minutash lojë, Llapi gjeti golin kur Hamdi Namani realizoi me kokë për 1-0.

Llapi nuk u ndal dhe në minutën e 16-të realizuan golin e dytë, me Muhamet Hysenin që realizoi nga afërsia pas asistimit nga Valmir Veliu për 2-0.

Megjithatë Ballkani u rikthye në lojë, me golin e Nazmi Gripshit që realizoi nga penallti në minutën e 26-të për 2-1.

Kampioni në fuqi arriti të barazonte rezultatin në minutën e 40-të, me Albin Berishën që shënoi pesë minuta para fundit të pjesës së parë për 2-2.

Por vendasit nuk u dorëzuan dhe në minutën e 45-të Hamdi Namani doli sërish në skenë duke realizuar një gol spektakolar për 3-2.

Me epërsinë e ngushtë të Llapit 3-2 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë ishte më e qetë se sa e para dhe për të parë golin e parë në këtë fraksion loje u desh të pritet minuta e 72-të.

Muhamet Hyseni fitoi një penallti ku vet e ekzekutoi dhe realizoi për mrekulli për 4-2.

Krejt në fund të ndeshjes, Arbnor Ramadani dhuroi një asistim fantastik për Ahmed Januzin i cili realizoi për rezultatin 5-2.

E në minutën e 95-të, Albin Berisha realizoi golin e tretë për rezultatin përfundimtar 5-3.

Me këtë fitore Llapi ngritët në pozitën e dytë në tabelë me 31 pikë, shtatë më pak se Ballkani që ka dy ndeshje më pa të zhvilluara se llapjanët.

Ndeshjen e ardhshme Llapi e luan në udhëtim te Liria, derisa Ballkani para tifozëve të vet pret Prishtinën. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori