Spektakël në Gjermani, por pa fitues: Real Madridi merr rezultat pozitiv përballë Bayernit në Allianz Arena

Bayern Munich dhe Real Madridi kanë barazuar 2-2 ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët e filluan me një dominim absolut, me Los Blancos që mbroheshin në vazhdimësi.

Por, Vinicius Junior i këndelli bashkëlojtarët e tij nga një asistim maestral i Toni Kroos, për të shënuar për 1-0 në minutën e 24-të.

Asistim gjenial nga Kroos, Vinicius mposht me lehtësi Neuerin
Lexo po ashtu Asistim gjenial nga Kroos, Vinicius mposht me lehtësi Neuerin

Me këtë gol, Real Madridi filloi të tregonte më shumë nga loja e tyre, por që në 45 minutat e parë nuk kishte më gol.

Pjesa e dytë nisi furishëm, me Bayernin që shënoi dy gola për katër minuta.

Dy gola për katër minuta nga Bayerni përballë Realit - përmbyset rezultati
Lexo po ashtu Dy gola për katër minuta nga Bayerni përballë Realit - përmbyset rezultati

Në minutën e 53-të, Konrad Laimer e gjeti në mënyrë perfekte Leroy Sanen, që realizoi për 1-1.

Pas katër minutave, Bavarezët fituan një penallti, të cilën në gol e konvertoi Harry Kane për 2-1.

Por, Los Blancos nuk u dorëzuan, kur Rodrygo fitoi penallti në minutën e 83-të, ndërsa Vinicius i barazoi shifrat në 2-2.

Ky rezultat nënkupton se Real Madridi merr rezultat pozitiv në Gjermani, ndërsa në Spanjë i pret një udhëtim i vështirë gjermanët. /Telegrafi/