LAJMI I FUNDIT:

Spektakël në Chase Center, Pacers triumfojnë ndaj Warriors pas vazhdimeve

Spektakël në Chase Center, Pacers triumfojnë ndaj Warriors pas vazhdimeve

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar në palestrën Chase Center të San Franciscos mes Golden State Warriors dhe Indiana Pacers.

Reklama

Për tu përcaktuar fituesi i këtij dueli u desh që të zhvillohen edhe vazhdimet, pasi koha e rregullt përfundoi baras 110:110. E pas kohës shtesë, Pacers arritën të triumfojnë me katër pikë diferencë, 117:121.

Chris Duarte ka qenë më meritori për fitoren e Pacers në udhëtim te Warriors, me 27 pikë, shtatë kërcime e tre asistime.

Me lojë të mirë tek skuadra fituese u dalluan edhe Justin Holiday me 16 pikë si dhe Jackson që shtoi 15 të tjera.

Steph Curry ishte më i miri tek vendasit me 39 pikë e tetë asistime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori