LAJMI I FUNDIT:

SPAL – Roma, formacionet zyrtare

SPAL – Roma, formacionet zyrtare

Roma do të kërkojë fitore ndaj skuadrës së çregjistruar nga Serie A, Spal, që të mbetet në hap më vendin e pestë.

Reklama

Roma kërkon vendin e pestë që aktualisht mbahet nga Milan, por që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Trajneri Fonseca për këtë ndeshja ka startuar me emra si Carles Perez, Pellegrini e Nikola Kalinic.

Në anën tjetër te Spal mungon Etrit Berisha, shkaku i dëmtimit.


SPAL: Letica; Tomovic, Vicari, Felipe, Sala; D’Alessandro, Murgia, Valdifiori, Dabo, Strefezza; Cerri

Roma: Pau Lopez; Mancini, Smalling, Kolarov; Bruno Peres, Diaëara, Cristante, Spinazzola; Carles Perez, Pellegrini; Kalinic


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori