LAJMI I FUNDIT:

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi – Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi – Portugali

Maratona e Euro 2024 vazhdon edhe ditën e sotme, me tre ndeshje shumë interesante që janë në program për tu zhvilluar.

Në fakt ditën e sotme përfundon edhe xhiro e dytë në Euro 2024.

Ndeshja e parë në program për tu zhvilluar është ajo mes Gjeorgjisë dhe Republikës Çeke, që zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në Volksparkstadion në Hamburg.


Nga ora 18:00 në Signal Iduna Park në Dortmund do të zhvillohet ndeshja kryesore e ditës së sotme, ku përballen Turqia dhe Portugalia.

Të dyja ekipet kanë marrë nga tre pikë në xhiron e parë dhe fitorja eventuale sot për njërën apo tjetrën skuadër do të thotë kalim i grupit tutje.

Ndërkohë ndeshja e fundit e ditës së sotme do të zhvillohet në RheinEnergieStadion në Koln me fillim nga ora 21:00.

Belgjika do të kërkojë pikët e para në Euro 2024, në përballje me Rumaninë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Kalo në kategori