LAJMI I FUNDIT:

“Son nuk e ka humbur kurrë këtë në jetën e tij”, tifozët pretendojnë në kurdisjen e ndeshjes mes Cityt dhe Spurs

“Son nuk e ka humbur kurrë këtë në jetën e tij”, tifozët pretendojnë në kurdisjen e ndeshjes mes Cityt dhe Spurs

Sulmuesi Son Heung-min mund të bëhej heroi i Tottenham Hotspur ose shpëtimtari i Arsenalit në ndeshjen ndaj Manchester Cityt, por humbi një rast ideal për ta ndryshuar rrjedhën dhe rezultatin e lojës.

Son humbi një shans i vetëm me portier – gjë që i ndodhte rrallëherë Sonit për shkak të aftësive të tij të jashtëzakonshme në përfundim.

Ylli i Spurs mori një vendim të dobët në këtë episod duke zgjedhur këndin e majtë të portës në vend të këndit të hapur të djathtë.


Një humbje e tillë i kushtoi Tottenhamit një barazim në ndeshje dhe i kushtoi Arsenalit ndoshta shansin më të madh për të siguruar titullin e parë pas 20 vitesh.

Sigurisht, disa futbolldashës e quajtën këtë ndeshje si të kurdisur pas rastit të humbur nga Son.

“Son është një nga fituesit më të mëdhenj në historinë e fundit të Ligës Premier dhe humbi rastin qëllimisht”, ishte një koment i fansit në rrjetet sociale.

“Ja, është ndeshje e rregulluar, Sonit nuk i ka humbur kurrë këto raste në jetën e tij!!!”, ishte një koment i një tjetër tifozi.

“Ajo huqje e Sonit ishte padyshim e qëllimshme sepse thjesht nuk ka asnjë mënyrë për ta humbur”, shtoi një tjetër.

“Nuk e kam parë kurrë Son të humbasë 1 kundër 1 në këto lloj lojërash” dhe “Son e humbi atë me qëllim. Njeriu i duhur i Spurs!”, ishin dy komente tjetër.

“Nuk e kam parë kurrë Sonin të humbasë një rast të tillë 1v1. Mbaj mend që edhe Virgil Van Dijk e quajti atë një nga më të mirët në këto raste. Shpresoj që t’i paguajnë mjaftueshëm para për t’i bërë sytë më të mëdhenj.. i korruptuar”, ishte koment i një tjetër tifozi të irrituar.

Ndryshe, Son ka një normë mjaft të lartë konvertimi këtë sezon – 29.31%. Do të thotë se ai shënon një gol për çdo 3.41 gjuajtje që bën, është më i mirë se 92% e lojtarëve në Ligën Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori