LAJMI I FUNDIT:

Solari pas humbjes nga Girona: Jemi ende në të gjitha garat, do vazhdojmë të përpiqemi

Solari pas humbjes nga Girona: Jemi ende në të gjitha garat, do vazhdojmë të përpiqemi
Santiago Solari (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, ka folur pas humbjes 1-2 nga Girona në La Liga.

Tekniku argjentinas përkundër humbjes ende nuk e shikon të humbur titullin në kampionatin spanjoll, ai premtoi se Los Blancos do të përpiqen deri në fund.


“Ky është futbolli, aty gjithmonë është një rival, në këtë rast Girona, që luajti mirë”.

“Ne nuk e mbyllëm ndeshjen kur i kishim rastet ta bënim. Megjithatë, Girona luajti mirë në pjesën e dytë. Gabuam në dy raste dhe ata shënuan”.

“Erdhëm sot nga një periudhë e ngjeshur me ndeshje, u përpoqëm, por nuk ishte e mjaftueshëm dhe kështu nuk arritëm suksesin”.

Real Madrid 1-2 Girona, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Real Madrid 1-2 Girona, notat e lojtarëve

“Ne ende jemi në gjitha garat, do vazhdojmë të përpiqemi”, ka thënë Solari.

Ndeshja e ardhshme e Realit është ndaj Fiorentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori