Santiago Solari ka folur pas ndeshjes ku Real Madridi pësoi humbje nga Ajaxi 4-1 në shtëpi për tu eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Trajneri argjentinas, i cili erdhi pas shkarkimit të Julen Lopetegui ka pësuar katër humbje radhazi në shtëpi.

Kjo është më se e mjaftueshme që gazetarët ta pyesnin pas ndeshjes se a do të largohesh nga posti i trajnerit.

Santiago Solari. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

“Unë nuk erdha këtu që të heq dorë”, ka thënë ai në konferencë për shtyp pas ndeshjes.

Ai i komentoi edhe deklarata e Dani Carvajal që tha se ky sezon ishte një dështim për klubin.

Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-4 Ajax: Shumë dështime te mbretërit Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-4 Ajax: Shumë dështime te mbretërit

“Carvajal ka shumë karakter, ai po fliste se ishte i nxehur në atë moment pas daljes nga fusha”.

“Sezoni vazhdon, ne kemi ende La Ligan”.

Santiago Solari. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

“Sezoni është i vështirë, por ne jemi këtu për të treguar zemrën dhe karakterin tonë në momente të vështira”.

“Momentet e lehta janë të lehta për të gjithë, por në momente të vështira duhet të tregoni trimëri”, ka deklaruar Solari. /Telegrafi/