Real Madridi iu kthye fitoreve në La Liga duke fituar me rezultat 1-3 ndaj Real Sociedadit.

Golat për Los Blancos i shënuan Borja Mayoral (19’), Kevin Rodiguez (autogol, 36’) dhe Gareth Bale (61’).

Ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Rodiguez në minutën e 28-të.

Më i miri në këtë takim ishte Bale, kurse Adnan Januzaj ishte në mesin e më të dobëtëve edhe pse luajti për 77 minuta.

Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Real Sociedad:

Real Madrid:

/Telegrafi/