LAJMI I FUNDIT:

Skuadrat e mëdha evropiane në garë për Robin Gosens

Skuadrat e mëdha evropiane në garë për Robin Gosens
Robin Gosens. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Robin Gosens është njëri nga mbrojtësit anësor më të mirë në Serie A.

Reklama

Mbrojtësi i majtë gjerman ka shkëlqyer këtë edicion me Atalantën, pasi përveç lojës së mirë në mbrojtje ai ka bërë mjaftë mirë edhe në fazën ofensive.

25-vjeçari ka luajtur në 26 takime në të gjitha garat me Atalantës, derisa ka shënuar tetë gola e ka bërë katër asistime.

Falë formës fantastike që ka treguar, Gosens është bërë njëri nga mbrojtësit më të kërkuar nga skuadrat e mëdha.

Robin Gosens. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Bayern Munich, Schalke 04 dhe RB Leipzig e duan në Bundesliga gjermanin, derisa interesim kanë shfaqur edhe Chelsea e PSG.

Ndërkohë sa i përket skuadrave italiane, thuajse të gjithë të mëdhatë janë vënë pas tij.

Roma, Juventus, Inter dhe Napoli kërkojnë ta transferojnë Gosensin në afatin kalimtar të verës.

Mbrojtësi i majtë ka kontratë me Atalantën deri në vitin 2022, derisa klubi bergamask kërkon të fitojë rreth 35 milionë euro nga shitja e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Neymar insiston në shkarkimin e Jesus, e do ish-trajnerin te Al Hilal

Ligat tjera
Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Ten Hag flet sërish për Jadon Sancho - situata duket e brishtë

Premier League
Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

Xavi zbulon momentin e tij më të lumtur si trajner i Barcelonës, nuk është triumfi në La Liga

La Liga
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Bakus

Xhudo
Kalo në kategori