LAJMI I FUNDIT:

Skuadrat e kualifikuara deri më tani në turneun e Dota 2 – Bali Major 2023

Skuadrat e kualifikuara deri më tani në turneun e Dota 2 – Bali Major 2023

Më pak se një muaj na ndanë nga fillimi i Majorit të Dota 2 që do të mbahet në Bali të Indonezisë.

Reklama

Gjithsej 18 skuadra do të jenë në garë për një grup çmimesh prej 500.000 dollarësh në Bali.

Tashmë disa skuadra veç se e kanë siguruar pjesëmarrjen në këtë turne.

Tundra Esports, Team Spirit, PSG.LGD, Team Aster dhe Bleed Esports janë skuadrat e konfirmuara deri më tani për Bali Major.

Turneu do të zhvillohet nga data 29 qershor deri me datën 9 korrik, kur edhe do të luhet finalja e madhe në formatin ‘Bo5’.

Për fituesin e vendit të parë do të ndahen 200.000 dollarë si dhe 600 pikë DPC. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Premier League
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori