Portali i njohur goal.com ka publikuar formacionin  më të dobët të sezonit.

Edhe pse për shumë kë do të jetë lajm i keq, vendi i Granit Xhakës në këtë formacion, mediave të huaja nuk u ka pëlqyer paraqitja e shqiptarit në këtë sezon.

Në formacion janë lojtarë që është pritur shumë prej tyre, por nuk kanë treguar atë.

Në portë është Claudio Bravo, ndërsa mbrojtja përbëhet nga John O’Shea, Lamine Kone, Robert Huth dhe John Stones.

Mesfusha përbëhet nga Xhaka, Marouane Ferillaini dhe Gaston Ramirez.

Sulmi ka tre emra me Wayne Rooneyn, Riyad Mahrezin dhe Vincent Janssen. /Telegrafi/