Mbrojtësi i Interit, Milan Skriniar, ka thënë se nuk e ka ndërmend të largohet nga klubi.

Mbrojtësi ka qenë i lidhur me klube si Barcelona dhe Manchester United, që janë të gatshëm të paguajnë shuma të mëdha për të.

“Nuk shqetësohem për fjalët e transferimeve”, ka thënë fillimisht Skriniar për ProFutbol.sk.

Milan Skriniar, mbrojtësi i Interit

“Objektivi ka qenë që të shkojmë në Ligën e Kampionëve me Interin. Jam i lumtur në Milano, dhe nuk kam menduar të largohem nga Italia, nuk e kam diskutuar të ardhmen”.

“Milani do të luajë në Milano, dua që të luajmë në Ligën e Kampionëve”, ka thënë Skriniar.

Ante Budimir (majtas) i Crotone në një duel me Milan Skriniar gjatand takimit në Stadio Comunale Ezio Scida. Foto: Getty

Ai ka qenë prezent për 100 vjetorin e klubit të tij të shkuar  MSK Zilina.

Skriniar ka bërë paraqitje të jashtëzakonshme këtë edicion duke e fituar edhe një vend në formacionin e vitit në Serie A, por edhe në Evropë. /Telegrafi/