LAJMI I FUNDIT:

Skriniar ende i pavendosur për të ardhmen e tij, PSG po e vëzhgon situatën

Skriniar ende i pavendosur për të ardhmen e tij, PSG po e vëzhgon situatën

Tema kryesore te Interi vazhdon të jetë ajo e qendërmbrojtësit sllovak Milan Skriniar.

Reklama

Mbrojtësi qendror është një nga pikat më të forta të Interit viteve të fundit dhe padyshim një nga mbrojtësit më të mirë në Evropë.

Por kontrata e tij me Interin skadon në fund të sezonit dhe ai qysh tani është i lirë të bisedoj edhe me klube të tjera.

Te Interi po tentojnë me çdo kusht ta blindojnë yllin e tyre me kontratë të re, por një marrëveshje mes palëve vazhdon të jetë ende larg.

27-vjeçari përpos që është në bisedime me Interin, po shqyrton edhe ofertat e tjera.

Paris Saint Germain vazhdon të jetë favoriti kryesor për t’i siguruar shërbimet e sllovakut, pasi gjiganti francez edhe verën e vitit të kaluar kërkoi me ngulm transferimin e tij.

Kampioni në fuqi i Francës është gati t’i ofrojë kontratë prej rreth 10 milionë euro në vit, që është më e lartë se ajo që i ofron Interit.

Gjithsesi në garë për sllovakun janë edhe skuadra tjera të mëdha si Real Madrid, Barcelona, Manchester City e Manchester United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori