“Uzi” është titulli i këngës më të re që ka ardhur si bashkëpunim ndërmjet Skerdit dhe Butës.

Ky projekt është realizuar nën produksion të Big Bang, producentit të njohur të shumë hiteve shqiptare.

Për melodinë është kujdesur Skerdi, ndërsa tekstin e kanë shkruar dy protagonistët e kësaj kënge.

Xhirimi i videoklipit muzikor është bërë në drejtim të regjisorit Valon Aziri.

Kënga e re pritet të pëlqehet nga fansat e Skerdit dhe Butës që kësaj radhe kanë ardhur në duet. /Telegrafi/