LAJMI I FUNDIT:

Skandalet më të mëdha seksuale të yjeve me famë botërore

Skandalet më të mëdha seksuale të yjeve me famë botërore

Bota e të famshmëve shpesh duket ndryshe në ekran, nga ajo e vërteta.

Janë të famshëm dhe të dashur për publikun, por shpesh bëhen pre e skandaleve të ndryshme.

E përditshmja spanjolle Marca ka sjell së fundmi një listë me skandalet më të mëdha të yjeve me famë botërore:

Hugh Grant (Getty Images)

Hugh Grant është arrestuar për seks oral në rrugë me një prostitutë. Kjo ndodhi në Los Angeles në vitin 1995.

Pee Wee Herman (Getty Images)

Pee Wee Herman mendoi të shkonte në një teatër pornografik dhe u arrestua për ushtrimin e “ekspozicionizmit të pahijshëm”.

Britney Spears (Getty Images)

Një truproje e paditi këngëtaren Britney Spears për ngacmim: Sipas paditësit, në një nga rastet, artistja me dashje hodhi një çakmak mbi dysheme, u përplas dhe tregoi organet gjenitale të saj.

Michael Jackson (Getty Images)

Skandali i pedofilisë nga Michael Jackson. Ai u akuzua disa herë për përndjekje të fëmijëve dhe kishte një magjepsje të veçantë me ta.

John Travolta (Getty Images)

John Travolta u padit nga një masazhist, i cili siguroi se aktori ishte gati të dilte jashtë vetes së tij. Një tjetër masazhiste u bashkua me denoncimin e ngacmimeve.

Pamela Anderson (Getty Images)

Video pornografike e Pamela Andersonit dhe Tommy Lee, në të cilën protagonistja e ‘The vigilantes de la playa’ u ekspozua në një video pornografike në shtëpi me ish-bashkëshortin i saj për tri vite, ish-bateristi i ‘Mötley Crüe’, Tommy Lee , në një udhëtim me jaht në muajin e mjaltit.

Arnold Schwarzenegger (Getty Images)

Schwarzenegger ishte i martuar me Maria Shriver, derisa aktori dhe babai i një djali 13-vjeçar kishin një ‘lidhje’ me çupën e tij dhe dadon.

Britney Spears (Getty Images)

‘Princesha e popit’ u akuzua nga ish-truproja e saj për ngacmim seksual.

Colin Farrell dhe Nicole Narain

Në vitin 2006 u publikua videoja seksuale e Colin Farrell dhe Nicole Narain.

Rihanna (Getty Images)

Në vitin 2009 këngëtarja nga Barbadosi rrëfeu se gjëja më e keqe që i ka ndodhur në jetën e saj ishte publikimi i disa imazheve në të cilat ajo u shfaq lakuriq.

Jennifer Lopez (Getty Images)

Ishte gati të dilte në dritë një video pornografike e Jennifer Lopezit dhe bashkëshortit të saj të parë, Ojani Noa, duke dashur që ai të ishte krijuesi i botimit. Sidoqoftë, gjyqtari nuk ua mundësoi zbulimin e këtyre imazheve.

Justin Bieber (Getty Images)

Solisti kanadez kaloi natën me një vajzë të re braziliane, e cila bëri publike një imazh që u eliminua më vonë duke i paguar atij një shumë të madhe parash.

Kanye West (Getty Images)

Gjashtë vjet më parë, Kanye West u dërgoi disa fotografi të organit gjential disa femrave, të cilat më vonë i shitën ato në media.

Sandra Bullock (Getty Images)

Jesse James, ish-burri i Sandra Bullock, kishte një ‘lidhje’ me një modele në zyrën e tij, pas së cilës martesa ishte thyer.

Kim Kardashian (Getty Images)

Kim u rrit në famë pasi u publikua një video seksuale e saj me ish-partnerin e saj, reperin Ray J. Në këmbim të botimit të tij, artisti pagoi një shumë të madhe parash, pas së cilës vajza e avokatit të OJ Simpson, vendosi të filloi shfaqjen e saj televizive ‘Keeping up the Kardashians’.

Drake Bell (Getty Images)

Protagonisti i ‘High School Musical’ ka dërguar disa fotografi intime që i dhanë kokëdhembje të vërteta partnerit të saj, aktorit Drake Bell (‘Drake & Josh’ Nickelodeon).

Eddie Murphy (Getty Images)

Eddie Murphy u arrestua nga policia në vitin 1997 dhe ata gjetën se ai ishte shoqëruar nga një transvestite 21-vjeçare.

Angelina Jolie dhe Brad Pitt (Getty Images)

Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë qenë të përfolur për një marrëdhënie intime të kryer në aeroplan. Në vitin 2007 ishte e përfolur gjithashtu se kishin bërë një treshe me modelen Karolina Kurkova. /Telegrafi/