LAJMI I FUNDIT:

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Një futbollist u rrëzua dhe vdiq gjatë një ndeshjeje, derisa pritej të bëhej baba pas pak ditësh, raporton BBC.

Mitchell Joseph i ishte thënë se mund të luante futboll pasi iu nënshtrua një operacioni në zemër.


Por, mbrojtësi 33-vjeçar u rrëzua vetëm 30 minuta pas ndeshjes në Swansean, ndërsa mjekët u përpoqën me dëshpërim ta ringjallnin.

Mitchell Joseph u rrëzua teksa luante futboll

Në mënyrë tragjike, Mitchell nuk mundi të shpëtohej dhe vdiq dy orë më vonë në spital, ndërsa e fejuara e tij shtatzënë Laura Davies ishte e thyer.

Në një deklaratë emocionale, ajo tha: “Kam humbur njeriun e zemrës, kam humbur babanë e fëmijës tim që nuk arriti ta shihte të vinte në jetë”.

Gjykatës iu tha se Mitchell kishte një operacion për të rregulluar një valvul në zemrën e tij në maj 2017 pasi pësoi një aksident në punë.

Marangozi, i fotografuar me të fejuarën Laura Davies, nuk arriti kurrë të takonte fëmijën e tij të palindur

Mjekët i thanë atij se mund të “vazhdonte me jetën e tij” – duke përfshirë kthimin në sportin që donte.

Vetëm disa javë pas operacionit, Mitchell shkoi nga Swansea në Paris për një garë bamirësie me biçikletë dhe iu kthye të luante futboll.

Hetimet për vdekjen e tij janë duke vazhduar ndaj mjekëve që i dhanë lejen që të rikthehej në futboll. /Telegrafi/

Laura kishte nxituar të ishte në krah të Mitchell pas tmerrit

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori