LAJMI I FUNDIT:

Situatë e tensionuar në skuadrën e Barcës

Situatë e tensionuar në skuadrën e Barcës
(Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Barcelona po përpiqet ta qetësojë situatën në një periudhë kur ekzistojnë tensione që pas shkarkimit të Ernesto Valverdes dhe zëvendësimit të tij me Quique Setien.

Reklama

Problemet nisën me ish-trajnerin, ndërsa mosangazhimi adekuat në afatin kalimtar të janarit (për ta mbuluar Luis Suarezin) i ka përkeqësuar gjërat.

Humbja nga Valencia në fundjavën e kaluar ka krijuar shqetësim real në mes të lojtarëve. Gerard Pique dhe Lionel Messi thuhet se nuk e kanë bërë ‘ritualin e inkurajimit’ të skuadrës para ndeshjes ndaj Los Che.

Setien deklaroi se nuk kishte dëgjuar për ekzistimin e një rituali të tillë, mirëpo ai nuk tregoi se kishte pasur një zënkë ndërmjet dy lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës – transmeton AS.

Vet lojtarët janë shfaqur të qetë pas incidentit, ndërsa mediat në Spanjë raportojnë se situata nuk është më e mira te katalunasit në këtë periudhë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori