LAJMI I FUNDIT:

Situata e De Ligt – Juventusi refuzon ofertën e Bayern Munichut, para plus lojtar

Situata e De Ligt – Juventusi refuzon ofertën e Bayern Munichut, para plus lojtar

Juventusi thuhet se ka refuzuar një ofertë nga Bayern Munich, e cila përfshinte Benjamin Pavard si shkëmbim të pjesshëm për Matthijs de Ligt.

Reklama

Bayern dhe Chelsea duket se janë kandidatët kryesorë në garën për të nënshkruar me mbrojtësin holandez.

Sipas Sky Germany, një ofertë nga kampionët e Bundesligës, e cila përfshinte mbrojtësin e Francës, Pavard, në një përpjekje për t’iu afruar çmimit të kërkuar prej 90-100 milionë euro, është refuzuar.

Raporti shton se Bayerni nuk është i gatshëm të shkojë mbi 60 milionë euro në para të gatshme dhe kjo është arsyeja pse ata ofruan Pavardin si pjesë të marrëveshjes.

Raporte të ndryshme në Gjermani sugjerojnë se Bayerni e ka listuar francezin për transferimin teksa po kërkon t’i gjejë atij një klub të ri.

Ka raporte kontradiktore se ku është destinacioni më i mundshëm i De Ligt, me mediat gjermane që sugjerojnë se Bayerni është kandidati kryesor.

Juventusi beson se Chelsea do të paguajë çmimin e kërkuar për De Ligt
Lexo po ashtu Juventusi beson se Chelsea do të paguajë çmimin e kërkuar për De Ligt

Megjithatë, ata që janë afër Juves sugjerojnë që Chelsea mbetet përpara në garë.

De Ligt iu bashkua Juves në vitin 2019 dhe fitoi një Serie A, Coppa Italia dhe Supercoppa gjatë kësaj kohe në Itali. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori