LAJMI I FUNDIT:

Sipas shkencës, Robert Pattinson është mashkulli më i pashëm në botë

Sipas shkencës, Robert Pattinson është mashkulli më i pashëm në botë

Robert Pattinson është zgjedhur njeriu me pamjen më të mirë sipas shkencës dhe është më i afërti për të qenë “perfekt”.

Reklama

Ylli 33-vjeçar i ‘Twilight’ me sa duket ka tiparet dhe proporcionet më të mira të fytyrës, duke lënë nën hije edhe Brad Pitt, George Clooney.

Ne në Bright Side jemi të mahnitur nga rezultatet e këtij hulumtimi dhe do të dëshironim t’i përcjellim detajet e tij për lexuesit tanë.

Një teknikë tërësisht e re është përdorur për të kërkuar njeriun me “Raportin e Artë”

Për të gjetur njeriun më të bukur në botë, kirurgu i famshëm plastik Dr. Julian De Silva iu drejtua shkencës. Ai përdori një teknikë të re hartografike që krahason tiparet e fytyrës me “Raportin e Artë” me  standardin e bukurisë së Grekëve. Fotografitë e yjeve kryesore të Hollywood-it ishin subjekte në provë dhe proporcionet e tyre të fytyrës u ekzaminuan.

Sipas standardeve të lashta greke, Robert Pattinson është “njeriu më i bukur”

Pas përmbledhjes së rezultateve, u arrit në përfundim se Robert Pattinson ka detajet më të përsosura të fytyrës. Ai përputhej me idenë e “njeriut të përsosur” të vendosur nga grekët me 92.15% me sytë, hundën dhe mjekrën si tiparet e tij më të mira.

Pas Pattinson ishin Henry Cavill, Bradley Cooper, Brad Pitt, etj

Henry Cavill ishte konkurrenti më i madh i Robert Pattinson pasi u shpall njeriu i dytë më i pashëm në botë me 91.64%. Një yll tjetër është Bradley Cooper në vendin e tretë dhe Brad Pitt u vendos në vendin e katërt i ndjekur nga George Clooney.

Dhjetë të parët ishin Hugh Jackman, David Beckham, Idris Elba, Kanye West dhe Ryan Gosling. Ryan u komentua për hundën më të mirë dhe David Beckham mori një vlerësim pothuajse të përsosur për mjekrën e tij.

E njëjta procedurë u përdor për të zbuluar edhe femrën më të bukur

Duke e përdorur ‘Raportin e Artë’, supermodelja Bella Hadid është shpallur femra më e bukur në botë. Ajo shënoi 94.35% në shkallën e përsosmërisë me fytyrën e saj. Njerëz të tjerë të famshëm që u renditën në pesë vendet e para ishin: Beyoncé, Amber Heard, Ariana Grande dhe Taylor Swift. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Magazina
Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Magazina
Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Kalo në kategori