LAJMI I FUNDIT:

Sinjale për organizimin e luftës më të madhe në boks për këtë vit

Sinjale për organizimin e luftës më të madhe në boks për këtë vit

Anthony Joshua është duke u ndihmuar nga ekipi i tij për përballjen me Deontay Wilder.

Reklama

Një përballje e suksesshme mes dy boksierëve të peshave të rënda është më afër se sa ka qenë që kur ata mbanin të gjitha rripat kampion.

Britaniku do të rikthehet në ring në prill pas humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk.

Një përplasje me ish-kampionin e peshave të rënda të WBC është potencialisht në kartat e AJ

Ndërkohë Wilder humbi rripin e tij në një trilogji me Tyson Fury, por u kthye në rrugën e fitoreve me një nokaut brutal në raundin e parë tetorin e kaluar.

Tani trajneri Malik Scott dëshiron që ai të zgjidhë dilemën me Joshuan – më herët se sa vonë.

Ai i tha iFLTV: “Ju keni Deontay dhe Andy Ruiz të mandatuar për WBC, por më pas keni njerëz që duan të organizojnë luftën në mes të Anthony Joshuas dhe Deontayt, dhe kjo luftë aktuale është më e madhe se mandati i WBC”.

Anthony Joshua do të rikthehet në ring në prill pas humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk.

“Thjesht do të shohim. Dua që Deontay të ndeshet me AJ-n, mendoj se kjo është lufta më e madhe në historinë e kategorisë së peshave të rënda. Dua t’i shoh në ring me njëri-tjetrin, sepse nuk besoj se do të shkojnë më shumë se tre raunde”.

Ish-kampioni i peshave të rënda të WBC, Wilder, u cilësua si një kundërshtar i mundshëm për luftën e rikthimit të Joshuas në prill. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Ligat tjera
French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

Tenis
Kalo në kategori